Wschod slonca

KOMUNIKAT PRASOWY

Monitoring obszarów przyrodniczych polskiej ściany wschodniej.


Stowarzyszenie Bioregion z Siemiatycz (województwo podlaskie) w 2007 roku rozpoczęło projekt „Monitoring obszarów przyrodniczych polskiej ściany wschodniej.” Przedsięwzięcie ma charakter społeczny, niedochodowy. Projekt swym zasięgiem obejmuje trzy województwa polski wschodniej: podlaskie, lubelskie i podkarpackie. Do końca października 2007 roku powstanie w pełni niezależny raport obrazujący jak trzy województwa polski wschodniej zarządzają obszarami przyrodniczymi, czy respektowane jest prawo ochrony przyrody oraz czy ochrona obszarów przyrodniczych polski wschodniej jest wystarczająca. Liczymy że informacje i wnioski z tej społecznej kontroli w znacznym stopniu przyczynią się do podniesienia świadomości społeczeństwa na temat obszarów cennych przyrodniczo polskiej ściany wschodniej. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa pomoże w budowaniu przejrzystego systemu finansowania ochrony środowiska w Polsce. Opis projektu przesyłam w załączeniu. Informacje o projekcie znajdą Państwo na stronie internetowej Stowarzyszenia http://www.nawschodzie.pl/monitoringprzyrody.
Dodatkowe informacje mogę Państwo uzyskać pod numerem telefonu komórkowego 889-67-45-46 oraz poprzez e-mail: nawschodzie@o2.pl

Pozdrawiam wschodnio
Marcin Korniluk - koordynator projektu

Projekt „Monitoring obszarów przyrodniczych polskiej ściany wschodniej” finansowany jest przez Fundację im. S. Batorego.

logo

Stowarzyszenie Bioregion

Siedziba:
ul. Leg. Piłsudskiego 12/7 17-300 Siemiatycze

Biuro stowarzyszenia:
Plac Jana Pawła II 39
tel. kom. 889-67-45-46
Biuro czynne: pon.- pt. 10-17
www.nawschodzie.pl